Jak umělá inteligence zvýší vaše prodeje

Martin Kysilka, 26. ŘÍJNA 2017

Umělá inteligence a strojové učení již mnohokrát ukázaly jakou zásadní roli hrají a budou hrát v téměř každém byznysovém odvětví, marketing nevyjímaje. Dopad umělé inteligence na marketing je už nyní znatelný a očekává se, že v budoucnu bude stále více ovlivňovat vztah mezi společnostmi a jejich klienty.

Odborník na umělou inteligenci a její uplatnění v marketingu Daniel Faggella předpovídá, jaké trendy AI přinese do B2B (business to business) sektoru a ukazuje dva případy z marketingu, ve kterých AI výrazně zkvalitnila servis a služby.

Většina dnešní AI v marketingu je spíše zaměřena na B2C (business to client). V online světě se s ní setkáváme denodenně. Jsou to například cílené reklamy na Facebooku, Googlu anebo banery na různých webech. Tyto reklamy zaměří jedince na základě jeho digitální stopy – chování na webu, demografická data, dobrovolně sdílené informace a tak dále. Celý tento proces by byl bez AI v takovémto měřítku téměř neuskutečnitelný.

Jak může B2B marketing těžit ze strojového učení? 
Pro společnosti, které prodávají svůj produkt či služby jiným společnostem či firmám je komunikace mezi prodejci a marketingovými týmy zcela zásadní. Velká část úloh prodejců zahrnuje i mnoho marketingově zaměřených čiností, jako je například školení a zasvěcování klientů, následná emailová komunikace a lead scoring (měřítko, které vám pomůže odhadnout nákupní fáze návštěvníků). A právě do těchto aktivit, ve kterých se vzájemně překrývá prodej s marketingem, vstupuje umělá inteligence.

Daniel Faggella se rozhodl zanalyzovat dva důležité příklady toho, jak aplikace AI v B2B marketingu zlepší jednotlivé procesy, učiní důležitá rozhodnutí a najde ideální řešení.

1. Posílení „lead generation“ marketingu
Lead generation marketing je způsob oslovování zákazníků prostřednictvím generovaných leadů, nebo-li motivovaných zákazníků. Jsou to zákazníci, kteří projevili aktivní zájem o určitý produkt, například vyplněním a odesláním on-line formuláře, zasláním e-mailu, souhlasem se zasláním obchodních nabídek. Lead generation databáze zákazníků jsou pak vysoce konverzní, tzn. že jejich zpětné oslovení vede ve velké míře k uzavření obchodu, odeslání objednávky či podpisu smlouvy.

B2B generování leadů bylo po mnoho let velmi náročným procesem, ve kterém člověk prováděl průzkum společností a kategorizoval lidi podle jejich nakupovacích návyků v rámci těchto společností. V tomto případě přidaná hodnota AI spočívá v identifikování a generování B2B leadů, které rozšíří databázi vaší firmy.

Program umělé inteligence LeadGenius funguje tak, že u každé firmy vybere ideálního zákazníka, který podle jistých kritérií učinil nejlepší rozhodnutí a na základě toho vytvoří vzorec, díky jemuž vám pak poskytne kontakt na několik nových potencionálních klientů, kteří vykázali podobné vzorce chování jako váš „ideální zákazník“. Poté co jsou potencionální klienti označeni, nástroj vygeneruje seznam, ve kterém zvýrazní klíčová data, aby pomohl se segmentací databáze. Poté vyvine personalizované zprávy na míru pro každého potencionálního zákazníka.

Tento proces ušetří vašemu prodejnímu týmů hodiny práce při vyhledávání potencionálních klientů. Zbyde tak více času na aktivity, kde je lidský pracovník nezastoupitelný – osobní jednání se zákazníkem a uzavírání obchodů.

Daniel Faggella také po mnohých diskuzích s odborníky na AI marketing, zmiňuje často používaný termín „the audience of one“ (publikum jednoho), což je ideální stav marketingu, kde kampaň a zprávy fungují na individuální rovině, což je mnohem lepší řešení než členění na demografické skupiny nebo identifikovaný segment trhu, kde individuální přístup ke klientovi nebude nikdy stoprocentní.

2. Analýza hovorů
Je jedno, jak velká či malá vaše B2B společnost je. Telefoní hovory budou alespoň v tomto století stále tvořit velmi důležitou část vašich prodejů a marketingových procesů. Problém je, že analyzovat tyto hovory je z mnoha důvodů stále velmi obtížné. Mnoho společností jako je například Qualtrics nebo Marketo proto převzalo řešení od startupu Chorous.ai.

Program umělé inteligence Chorous pracuje tak, že nahraje, přepíše a zanalyzuje všechny hovory vaší firmy za pomocí počítačového zpracování přirozeného jazyka (Natural language processing neboli počítačová lingvistika je obor na pomezí lingvistiky, informatiky). Tento nástroj se připojí ke konferenčnímu hovoru stejným způsobem jako prodejce. Zatímco nahrává a transkribuje konverzaci v reálném čase, tak také zvýrazňuje důležitá témata, jež vzešla z konverzace.

Chorus například označí momenty, ve kterých potencionální zákazník zmíní cenu, jméno konkurence anebo jisté nedostatky vaší firmy. Tyto indikátory pomohou vašemu prodejnímu týmu vyvinout detailnější rozbor hovorů a zvýšit tak prodeje. Bez AI by třídění a označování poznatků z hovorů bylo velmi nudnou prací – a člověkem pravděpodobně i hůře provedenou prací.

Společnosti tak dokážou analyzovat konferenční hovory svých prodejců mnohem snadněji, odhalí klíčové body konverzací a podle toho učiní rozhodnutí, co a jak změnit, aby dosáhly lepších výsledků.

Dopad: To, jak majitelé byznysů vnímájí technologie hlubokého strojového učení se za posledních pět let dramaticky změnilo. Mnohem více podniků je adopci těchto nástrojů umělé inteligence daleko více otevřeno. 

Podle Meabha Quoirina, spoluvlastníka a CEO Foresight Factory & Future Foundation, chtějí marketingové oddělení přijmout a zakomponovat umělou inteligenci především proto, že jim ušetří tisíce hodin času, a to samozřejmě znamená vyšší zisk.

Expanze AI do světa marketingu bude bezpochyby nabírat stále vyšších obrátek a velké společnosti s velkým rozpočtem (integrace AI systémů může být velice drahá a jejich správné zavedení vyžaduje velmi specifické dovednosti) z ní budou těžit jako první. Takováto investice však bude velmi brzy sklízet ovoce.

Již můžeme sledovat, jak technologie mění koncept toho, kdo je zákazník, jak se chová, jak komunikuje s marketéry a jak AI ovliňuje vztah zákazníka s marketérem. To má za výsledek transformaci strategie, která je tak vůči zákazníkovi více vynalézavá.

Pokud váš byznys spoléhá na prodejce, jež operují přes telefon, tak je pro vás nástoj jako Chorus.ai ideálním řešením. Pomůže vašim nejlepším prodejcům a také najde cesty, jak povzbudit méně výkonné zaměstnance. Jak říká Peter Diamandis: „Bez terče vždy minete“.

Originální článek

Mohlo by vás zajímat

Od kvantových počítačů ke kvantovému internetu. Jak na to?

 • IT Inovace
 • Struktura a trendy
 • Kyberbezpečnost
132
1
1

Dubajská policie začala trénovat na kvadrokoptérách od Hoversurfu

 • Smarty city
 • Smart transportation
161
0
0

Pavel Kysilka: USA hlasovaly přes blockchain

Před pár dny utichl povyk kolem amerických „midterm“ voleb do Kongresu. Do politické historie se ničím zvláštním nezapíší; svými výsledky kopírovaly dlouholeté americké hlasovací stereotypy. Do technologických dějin ale zářez udělají. Část Američanů totiž volila po mobilu a hlavně na technologii, kterou proslavil bitcoin a dalších čtrnáct stovek „kryptoměn“ - na blockchainu.

 • Ostatní
 • Struktura a trendy
 • Kyberbezpečnost
243
2
2

Podle studie o etických otázkách autonomní dopravy jsou nejpostradatelnější senioři

 • Civilizace
 • Robotizace a AI
 • Smarty city
404
2
2

Petr Beneš: Tak co je to vlastně ta disrupce?

Už není skoro dne, kdy bych někde neviděl, neslyšel někoho mluvit nebo psát o disrupci. Nebo disruptivní inovaci. Je to jen další módní slovo? Buzzword? Co se za ním skrývá? Disruptivní inovací se označuje radikální změna technologie, která překonává a vytlačuje technologii stávající.

 • Civilizace
 • Struktura a trendy
 • Exponenciální strategie
402
8
2

Digitální nesmrtelnost: jak přetavit vaše životní data v digitálního avatara?

 • Civilizace
 • Robotizace a AI
 • Lidé
302
2
1

Autonomní vodní drony obnovují korálové útesy. RangerBot zabíjí, LarvalBot dává život

 • Robotizace a AI
 • Genetika, Bio a Nanotechnologie
266
2
2

Šest oborů, do kterých vnese kvantový computing masivní disrupci

Tak jako v 60. letech minulého století supervelmoce soupeřily v dobývání vesmíru, dnes probíhají závody ve výrobě prvního skutečně výkonného a především stabilního kvantového počítače. Vítěz se zapíše do historie jako autor jedné z nejvýznamnějších technologií 21. století.

 • Civilizace
 • Robotizace a AI
 • IT Inovace
634
3
3

Chytrá křižovatka od Hondy umožní samořídícím vozidlům ‚vidět za roh‘

 • Smarty city
 • Ostatní
 • Smart transportation
369
4
2

Pavel Kysilka: Smějme se a zbohatneme

Produkční silou se naše firmy a celá ekonomika řadí do globální špičky. Ale příjmově – a to mzdou i zisky – patříme k podprůměru. Rozdíl mezi výrobním a příjmovým potenciálem Česka je jeden z nejhlubších na světě. Co dělat, aby se příjmový profil české ekonomiky konečně mohl rozesmát?

 • Smart finance
 • Právo a regulace
 • Exponenciální strategie
672
7
6

Jak vypadá automatizace v zemědělství? V Kalifornii pěstují zeleninu roboti

 • Robotizace a AI
 • Exponenciální strategie
 • Smart transportation
416
3
1

Pavel Kysilka: Data jsou ropou 21. století, mají dnes největší hodnotu. Světové top…

Navzdory vášni pro technologie se Pavel Kysilka od bankovnictví neodpoutal a o jeho prolínání s digitálním světem hojně píše a přednáší. O proměně bankovnictví v době technologických firem promluvil i na konferenci Banking in Motion 2018, kterou pořádala Česká bankovní asociace a jejímž mediální partnerem byly Hospodářské noviny.

 • Smart finance
 • Právo a regulace
 • Struktura a trendy
607
2
8

Ve studentské kavárně se místo penězi platí osobními daty

 • Smart finance
 • Struktura a trendy
 • Lidé
472
2
3

První síť vzájemně propojených mozků vám umožní posílat myšlenky ostatním uživatelům…

 • Civilizace
 • IT Inovace
 • Struktura a trendy
576
3
2

Pavel Kysilka: Finančním trhem zatřesou technologie a mileniálové

Finančním trhem v jeho dnešní podobě zatřesou dva faktory – technologie na čele s umělou inteligencí, robotikou a blockchainem. A generace mileniálů. V rozhovoru pro server Roklen24 to uvedl bývalý viceguvernér České národní banky a zakladatel 6D Pavel Kysilka.

 • Civilizace
 • Ostatní
 • Právo a regulace
1021
4
4

Oklahomské supermarkety podepsaly historicky největší obchodní spolupráci v rozvozu…

 • Exponenciální strategie
 • Smart transportation
385
2
3

Pavel Kysilka: Potřebujeme křemíkový kapitalismus

Evropa prohrává na poli technologických inovací a byznysu. Příznaky její sklerózy nabírají tragikomických rozměrů a hlubinné příčiny neumí nikdo pojmenovat.

 • Civilizace
 • Ostatní
 • Právo a regulace
727
5
3

Nestlé začalo sestavovat personalizované stravovací plány na základě DNA

 • Civilizace
 • Robotizace a AI
 • Smart health
640
3
1

Ohromující predikce Raye Kurzweila pro 21. století

Lidstvo se blíží ke zlomovému bodu, který Ray Kurzweil a jiní vizionáři nazývají „singularita“, tedy moment, kdy schopnosti robotů překonají schopnosti lidí. Podle Raye singularita nastane v roce 2045. Narozdíl od Billa Gatese, Ray je optimista a věří v takzvaný transhumanismus, tedy v jakési spojení mezi stroji a člověkem...

 • Civilizace
 • Robotizace a AI
 • Ostatní
1296
7
5

CRISPR vytvořil myši odolné vůči kokainu

 • Genetika, Bio a Nanotechnologie
 • Smart health
353
2
1

WEF: Stroje budou do roku 2025 provádět více pracovních úkolů než lidé

 • Civilizace
 • Robotizace a AI
671
3
2

Po Africe budou létat roje geneticky upravených komárů. Jejich cílem je zabránit…

 • Civilizace
 • Genetika, Bio a Nanotechnologie
484
2
1

Nvidia vyvinula AI systém, který umí generovat syntetické 3D skeny rakoviny mozku

 • Robotizace a AI
 • 3D
 • Smart health
378
3
0

Na Cambridge University vymysleli metodu, jak vytvořit neomezený zdroj obnovitelné…

 • Genetika, Bio a Nanotechnologie
 • Ostatní
 • Smart energy
663
3
1

Umělá inteligence vytvoří nové pracovní příležitosti a každoročně navýší světové…

 • Civilizace
 • Robotizace a AI
 • Lidé
628
3
2

V Hongkongu vyvinuli 4D tisk z keramických materiálů

 • 3D
 • Genetika, Bio a Nanotechnologie
 • IT Inovace
637
4
3

Pavel Kysilka: Stroje nás nahradí tam, kde jim nemůžeme konkurovat

Mladou generaci připravujeme pro 19. století, potřebujeme však školy pro digitální věk. O postaru vzdělanou levnou pracovní sílu ztrácí investoři zájem...

 • Civilizace
 • Robotizace a AI
 • Lidé
716
6
1

Umělé sítnice z grafenu by mohly vrátit zrak milionům lidí

 • Genetika, Bio a Nanotechnologie
 • Smart health
533
3
1

Nemůžete se soustředit? Pusťte si hudbu složenou umělou inteligencí

 • Robotizace a AI
 • Smart health
 • Smart education
629
4
1

Jak virtuální realita pomáhá tělesně postiženým lidem přijmout bionické ruce

 • Robotizace a AI
 • 3D
 • Smart health
452
3
3

Tito pavoukovití roboti se vám dostanou pod kůži

 • Robotizace a AI
 • Genetika, Bio a Nanotechnologie
 • Smart health
579
3
0

General Motors spustilo peer-to-peer platformu pro sdílení aut

 • Smarty city
 • Lidé
 • Exponenciální strategie
562
1
1

Ovládnou roboti Hollywood? Robot ztvární hlavní roli v novém filmu Tonyho Kaye

 • Civilizace
 • Robotizace a AI
 • Lidé
545
1
1

Centauro: budoucnost záchranářských robotů

 • Robotizace a AI
361
0
0

MIT vyvinulo blockchainovou platformu, která bude hlídat policii a chránit naše soukromí

 • IT Inovace
 • Právo a regulace
 • Lidé
896
1
0

Vzestup virtuálních celebrit

 • Civilizace
 • Robotizace a AI
 • 3D
945
2
4

Petr Beneš: Co Vy na to pane Švarc?

Časy se opět mění. Digitální ekonomika, mobilita, virtualizace, online svět, dematerializace produktů a služeb s sebou přinášejí řadu nových a staronových trendů i do oblasti obchodních vztahů, organizace práce a zaměstnanosti. Slyšeli jste už termíny jako shared economy (sdílená ekonomika), barter economy, gift economy nebo gig economy? Že ne? Tak se na ně pojďme podívat...

 • Smart finance
 • Právo a regulace
 • Struktura a trendy
1264
5
1

Rozhovor s Pavlem Kysilkou nejen o českém školství

Za hlavní brzdu české ekonomiky považuje ekonom Pavel Kysilka domácí školství. To podle něj připravuje mladé lidi spíše pro 19. století a nikoliv na to, že byznys a celá společnost - pokud mají obstát v konkurenčním boji - musejí předjímat trendy digitálni epochy. Vyučovat se podle něj dá i způsobem, který nezničí iniciativu a touhu po vzdělání.

 • Smart education
 • Lidé
 • Exponenciální strategie
1608
1
4

Roboti nyní vypěstují miniorgány z lidských kmenových buněk

 • Robotizace a AI
 • Genetika, Bio a Nanotechnologie
 • Smart health
560
2
2

Pavel Kysilka: Je nám naše budoucnost lhostejná?

Česko potřebuje dobře placené učitele. Pouze tak se podaří na pedagogické fakulty přilákat ty nejlepší a nejnadanější studenty.

 • Smart education
 • Lidé
 • Exponenciální strategie
1027
0
5

Ve švýcarské UBS digitálně naklonovali hlavního ekonoma, aby nezmeškal žádnou schůzi

 • Robotizace a AI
 • 3D
 • Struktura a trendy
1181
3
3

VR kiosky od Amazonu představují budoucnost nakupování

 • 3D
 • Struktura a trendy
 • Exponenciální strategie
734
4
1

Rolls-Royce vyvíjí robotické brouky pro údržbu leteckých motorů

 • Robotizace a AI
 • Genetika, Bio a Nanotechnologie
 • Smart transportation
697
3
1

Realitní společnost operuje výhradně ve virtuální realitě

 • 3D
 • Struktura a trendy
 • Lidé
943
3
2

Robochirurg poprvé v historii operoval lidské oko

 • Robotizace a AI
 • Smart health
660
4
1

Nový niklový materiál u robotů eliminuje potřebu motorků a aktuátorů

 • Robotizace a AI
 • IT Inovace
599
2
1

Umělá inteligence nyní vidí skrz zdi

 • Robotizace a AI
 • 3D
 • Smart health
877
4
1

Čína řeší problém stárnoucí pracovní síly obrovskými investicemi do robotizace

 • Robotizace a AI
 • Smart education
 • Lidé
736
1
4

Petr Beneš: Ve vzdělávání nás čeká velká revoluce

Petr Beneš, kouč a spoluzakladatel 6D odpovídal na otázky HN na konferenci HR Leaders, která se uskutečnila v červnu v Bratislavě. Rozhovor je ve slovenštině.

 • Civilizace
 • Ostatní
 • Smart education
1196
4
3

Blue Origin Jeffa Bezose začne prodávat letenky do vesmíru již příští rok

 • Civilizace
 • Lidé
 • Exponenciální strategie
629
2
1

Petr Beneš: Datová horečka stoupá! V osudí je virtuální zlato 21. století

Obchodní model minulého století by se při troše zjednodušení dal shrnout do rovnice = poskytování přidané hodnoty za platbu penězi. Jednadvacáté století nás posouvá zase o kus dál. Exponenciální techonologie spolu s ekonomicko-společenskými trendy jako jsou demokratizace...

 • Civilizace
 • Právo a regulace
 • Struktura a trendy
1020
3
1

Nová genová terapie by mohla vyléčit poraněnou míchu

 • Genetika, Bio a Nanotechnologie
 • Smart health
695
4
2

Umělá inteligence od DeepMindu dokáže předvídat a zrekonstruovat 3D scénu z 2D obrazů

 • Robotizace a AI
 • 3D
 • IT Inovace
541
3
2

Petr Beneš: Proč po korporacích ubývá také startupů?

Počet firem kótovaných na newyorské Stock Exchange a na Nasdaqu dramaticky klesá již druhou dekádu. Pokud jste investor, pak dnes máte v porovnání se stavem před 20 lety k dispozici méně než polovinu akciových titulů, ze kterých si můžete vybírat...

 • Lidé
 • Exponenciální strategie
1039
4
3

Nový minerální materiál by mohl nahradit neobnovitelnou zubní sklovinu nebo kosti

 • Genetika, Bio a Nanotechnologie
 • Smart health
 • Ostatní
869
2
3

Google Leviska vám dá vědět, kdy dorazí Uber

 • Smart health
 • Ostatní
659
1
1

Uber ukázal prototyp svého létajícího taxi. První komerční lety již v roce 2023

 • Smarty city
 • Exponenciální strategie
 • Smart transportation
695
2
1

5 důvodů, proč se autovýrobci zaměřují na skladování energie

 • Exponenciální strategie
 • Smart transportation
629
2
3

Ultrazvukoví nanoboti vám vyčistí krev od toxinů a bakterií

 • Robotizace a AI
 • Genetika, Bio a Nanotechnologie
 • Smart health
752
4
3

Vítejte v Jurassic World VR, největší komerční multiplayerové VR hře na světě

 • 3D
 • Exponenciální strategie
 • Virtuální realita
959
2
1

V Číně vyvinuli nejlehčí materiál na světě! Grafenový aerogel je sedmkrát lehčí než…

 • 3D
 • Genetika, Bio a Nanotechnologie
 • Smart energy
1180
2
1

3D tiskárna z Newcastle University jako první vytiskne transplantát rohovky

 • Robotizace a AI
 • 3D
 • Genetika, Bio a Nanotechnologie
839
3
1

Porsche plánuje v USA vybudovat 500 rychlonabíjecích elektrostanic

 • Exponenciální strategie
 • Smart transportation
605
2
1

Apple se spojil s Volkswagenem a vytváří své samořídící vozidlo. V autonomní dopravě…

 • Robotizace a AI
 • Exponenciální strategie
 • Smart transportation
844
4
1

Čínský monitorovací systém se doslova dostává zaměstnancům do hlavy

 • Civilizace
 • Robotizace a AI
 • Smart health
1039
3
0

Pavel Kysilka: Chcete zbohatnout? Prodávajte 4E!

Přestala lidi nového milénia bavit rozumná kvalita, dostupná cena, a emoce spojené se značkou? Vůbec ne. Ale začali chtít mnohem více.

 • Smart finance
 • Lidé
 • Exponenciální strategie
1239
7
8

Goldman Sachs spustil svou vlastní kryptoměnu USD Coin

 • Smart finance
 • Struktura a trendy
 • Exponenciální strategie
933
3
1

Člověk a AI se učí jeden od druhého a kvadruplegici ovládají avatary ve videohře…

 • Robotizace a AI
 • Smart health
 • IT Inovace
934
4
3

Vítejte ve skladu budoucnosti, kde 1 000 robotů vyřizuje 65 000 zakázek týdně

 • Robotizace a AI
 • Exponenciální strategie
 • Smart transportation
1137
3
1

NASA plánuje vyslat na Mars roj dronů ‚Marsbees' k jeho prozkoumání

 • Civilizace
 • Robotizace a AI
717
2
1

Google oznámil ‚Talk to Books', budoucnost sémantického vyhledávání

 • Robotizace a AI
 • Smart education
 • Struktura a trendy
987
2
1

Rukavice pro virtuální realitu umožní nevidomým poprvé ‚vidět' krásy umění

 • Smart education
 • Virtuální realita
957
4
1

Autonomní roboti od Starship Technologies jsou připraveni vám dovézt oběd do práce

 • Robotizace a AI
 • Smarty city
 • Exponenciální strategie
1086
2
1

Earth BioGenome Project chce zachránit ohrožené druhy. Shromažďuje a kategorizuje…

 • Civilizace
 • Genetika, Bio a Nanotechnologie
639
4
1

China Construction Bank otevřela pobočku, ve které 90% všech požadavků vyřizují roboti

 • Robotizace a AI
 • Smart finance
 • Exponenciální strategie
1146
2
1

Zločin předvídající umělá inteligence bude dohlížet na indické ulice

 • Robotizace a AI
 • Smarty city
 • Právo a regulace
1149
2
2

Pavel Kysilka: „Demografie, blbe!“

Vůči vývoji ekonomiky není imunní žádná oblast našeho života. Za ekonomickými ději ale stojí ještě jeden, „mocnější“ faktor, který jimi vládne stejně tak jako byznysem, či politikou.

 • Civilizace
 • Lidé
1428
5
5

Nepoužívaná uhelná elektrárna nově poslouží jako zdroj energie pro těžbu kryptoměn

 • Smart energy
 • Exponenciální strategie
1184
2
2

Biotechnologický startup vytváří geneticky upravenou ‚superkrev' pro boj s rakovinou…

 • Genetika, Bio a Nanotechnologie
 • Smart health
859
4
3

Open Meals teleportují „pixelovité“ jídlo prostřednictvím 3D tiskárny

 • Robotizace a AI
 • 3D
 • Genetika, Bio a Nanotechnologie
1528
3
1

Japonští vědci vymysleli „ultimátní“ metodu pro vytvoření super kvantového počítače

 • Civilizace
 • IT Inovace
 • Kyberbezpečnost
1304
4
1

Virtuální realita vám ukáže, jaké to je být bezdomovcem v Kalifornii

 • Smart education
 • Virtuální realita
934
3
1

3D tiskárna vytiskne dům za 4 000 dolarů za méně než 24 hodin

 • Robotizace a AI
 • Smarty city
 • Exponenciální strategie
2071
4
5

Bionické čočky vyléčí šedý zákal a trojnásobně zlepší zrak

 • Smart health
 • Ostatní
1624
3
6

Pavel Kysilka: Jed prosperity: Suroviny a dotace

Kde selhává selský rozum aneb Proč jsou dnes nejvyspělejšími ekonomikami světa ty, které nežijí opiové sny paragrafů, regulací, surovin a dotací?

 • Civilizace
 • Smart finance
 • Právo a regulace
3412
9
13

Nový algoritmus vytvoří film z pouhého útržku textu. Pomůže například samořídícím…

 • Robotizace a AI
905
3
7

Létající hybridní auto PAL-V Liberty vzlétne nad silnice již příští rok

 • Ostatní
 • Exponenciální strategie
 • Smart transportation
1336
2
2

Diamandisova XPRIZE vyhlásila soutěž ve vývoji multifunkčního robotického avatara

 • Robotizace a AI
 • Struktura a trendy
 • Exponenciální strategie
1621
2
1

Čínská umělá inteligence od Baidu napodobí váš hlas během minuty

 • Robotizace a AI
 • Struktura a trendy
 • Kyberbezpečnost
1304
3
1

Izraelský startup chce léčit mrtvici a poranění míchy technologií čtení myšlenek

 • Genetika, Bio a Nanotechnologie
 • Smart health
1436
5
2

Robot z volně prodejných komponentů vyřešil Rubikovu kostku za 0,38 sekundy

 • Robotizace a AI
 • Lidé
1240
3
1

Za 29 minut z D.C. do NY? Muskova Boring Company dostala předběžné povolení ke stavbě…

 • Smarty city
 • Ostatní
 • Exponenciální strategie
1524
4
2

V Kalifornii začíná testování samořídících aut se vzdálenými lidskými operátory

 • Smarty city
 • IT Inovace
 • Právo a regulace
1604
6
2

Výrobce legendárních herních konzolí Atari se zaměřuje na blockchain a zakládá svou…

 • Smart finance
 • Struktura a trendy
 • Exponenciální strategie
1186
6
1

Vodafone a Nokia zřídí na Měsíci 4G mobilní síť. Zařízení dopraví Muskova raketa…

 • Civilizace
 • Ostatní
 • Struktura a trendy
1669
3
1

Rozhovor: Pavel Kysilka – Státy opakovaně selhávají, v ekonomice nemají co pohledávat

V Ekonomickém ústavu jsme se v užší skupině polotajně věnovali transformaci socialistických ekonomik na tržní, a v přelomových dobách po listopadu 1989 jsme tak měli celkem jasno. Extrémně složité ale bylo o transformační vizi přesvědčit společnost a politicky ji prosadit v relativně krátkém období po listopadu...

 • Smart finance
 • Lidé
 • Exponenciální strategie
2062
2
1

Nová 3D tiskárna tiskne v samotném procesu navrhování a za pomocí rozšířené reality

 • Robotizace a AI
 • 3D
 • Virtuální realita
1284
3
0

Arizona schválila návrh zákona, jenž umožňuje platit daně Bitcoinem

 • Smart finance
 • Právo a regulace
 • Struktura a trendy
1452
4
0

Pavel Kysilka: Průměrnost versus excelence

Exponenciální tempo technologických inovací odlišuje 21. století od všech předchozích. Přesto v něm o úspěchu jednotlivců, firem a celých ekonomik budou rozhodovat sociální dovednosti. Více než kdy v minulosti.

 • Civilizace
 • Ostatní
 • Struktura a trendy
2117
4
2

DNA nanoboti z Číny přesně zaměří a zničí nádor

 • Genetika, Bio a Nanotechnologie
 • Smart health
1201
4
1

Vědci nasadili kudlance nábožné 3D brýle a objevili novou formu stereoskopického…

 • Robotizace a AI
 • 3D
 • IT Inovace
1740
3
1

Jedlá tetování na potravinách budou monitorovat čerstvost produktů a váš zdravotní…

 • 3D
 • Genetika, Bio a Nanotechnologie
 • Smart health
1630
2
1

Světelný 3D tisk? Fyzici vytvořili 3D projekce ve stylu Star Wars

 • 3D
 • Virtuální realita
1492
2
1

NASA, blockchain a kryptoměny

 • Civilizace
 • Robotizace a AI
 • Struktura a trendy
1715
3
1

Dron v Austrálii zachránil tonoucí plavce

 • Robotizace a AI
 • Smarty city
1570
1
1

Pavel Kysilka: Bitcoin: diamant pod nánosem bláta

Rok 2017 udělal z bitcoinu – původně z hračky technologických fandů a sázky spekulativních investorů – téma „hospod a ulice“. Psychóza a manipulace vyhnaly jeho cenu do výše, která z řady lidí udělala korunové miliardáře. Z některých natrvalo, z jiných aspoň na pár dní.  

 • Smart finance
 • Struktura a trendy
1922
3
11

Nové umělé protézy zprostředkují až 100 hmatových citů

 • Genetika, Bio a Nanotechnologie
 • Smart health
 • IT Inovace
1730
3
1

Diamantově tvrdý materiál z dvouvrstvého grafenu umožní vývoj super tenkého brnění

 • Genetika, Bio a Nanotechnologie
 • Ostatní
1340
3
1

Petr Beneš: Puberťáci s nálepkou Z vstupují na scénu

Poslední tři čtyři roky se z každého druhého „bórdrůmu“ ozývalo unisono: „Co vlastně chtějí ti mileniálové? Proč pro ně nejsme atraktivní? Jak s nimi máme komunikovat? A zajímají je vůbec ty naše služby?“ Kolik otázek, tolik odpovědí. Nevím, co zde bylo dřív, zda vejce nebo slepice, ale internet je zaplaven kupou článků...

 • Civilizace
 • Struktura a trendy
 • Lidé
2085
7
4

Chytré senzory od AT&T budou monitorovat stabilitu mostů. Inspirace pro pražský magistrát?

 • Smarty city
 • Ostatní
1251
3
2

Pavel Kysilka: Způsobí PSD2 disrupci bankovnictví?

Před několika dny vstoupila v Česku prostřednictvím novely zakona o platebním styku směrnice EU „Revised Payment Services Directiv“ známá pod zkratkou PSD2. Mnozí od ní očekávají revoluci či přímo disrupci v bankovním sektoru a také zásadní hrozbu pro banky. Jsou tato očekávaní opravněná?

 • Smart finance
 • Právo a regulace
 • Struktura a trendy
2134
3
1

Nový Hyundai poháněný vodíkem ujede na jedno rychlé nabití dále než Tesla

 • Ostatní
 • Smart transportation
1337
2
1

Konec otravných front před pokladnou. Walmart digitalizuje retailové nakupování

 • Smarty city
 • Ostatní
 • Exponenciální strategie
1695
3
0

Petr Beneš: Brána bank dokořán

Komenský napsal svou Bránu jazyků dokořán, první moderní učebnici latiny, v roce 1631. Měla stovky stran a způsobila revoluci ve výuce jazyků po celém světě. Stovky stran má i nová směrnice platebního styku (2366/EU) z roku 2015, známá pod zkratkou PSD2. Ta už brzy způsobí největší revoluci v bankovnictví...

 • Smart finance
 • Právo a regulace
 • Struktura a trendy
2662
7
3

AI od Microsoftu předpovídá, zdali CRISPR udělá chybu

 • Civilizace
 • Robotizace a AI
 • Genetika, Bio a Nanotechnologie
1591
5
2

Bio implantát inspirovaný pavoučími vlákny mění doručování inzulinu

 • Genetika, Bio a Nanotechnologie
 • Smart health
1458
2
1

WhatsApp zaznamenal nový rekord: Na Nový rok bylo posláno 75 miliard zpráv

 • Struktura a trendy
 • Lidé
 • Exponenciální strategie
1342
2
1

Nová technologie od Nissanu vám umožní ovládat auto prostřednictvím své mysli

 • Robotizace a AI
 • Smarty city
 • IT Inovace
1845
4
1

Metoda cíleného genetického inženýrství CRISPR nově zabrání i ztrátě sluchu

 • Genetika, Bio a Nanotechnologie
 • Smart health
1402
4
1

Ve francouzském Bordeaux chytají nebezpečné řidiče drony

 • Robotizace a AI
 • Smarty city
 • Smart transportation
1446
2
1

Pavel Kysilka: Nezadusit se ve vlastní šťávě

V české ekonomice se vynořuje nemoc zvaná nerovnováha. Dokážeme se s ní vyrovnat, nebo závod s časem prohrajeme a dočkáme se ztráty růstu a nezaměstnanosti?

 • Lidé
 • Exponenciální strategie
1846
9
8

Bývalý šéf Googlu Eric Schmidt varuje: Amerika může přijít o prvenství v závodu o…

 • Civilizace
 • Robotizace a AI
1244
3
6

Mikroboti z řas ve vašem těle odhalí a zneškodní nemoci

 • Robotizace a AI
 • Genetika, Bio a Nanotechnologie
 • Smart health
1546
5
2

Roboti měknou. Doslova

 • Robotizace a AI
978
3
7

Mozkové implantáty americké armády vám změní náladu. Elektrickým výbojem

 • Robotizace a AI
 • Smart health
 • IT Inovace
1504
1
2

Petr Beneš: To jsem Já, tvoje bezpohlavní IDA...

S virtuální epochou po letech znovu ožívá i IDA. Tedy nikoliv lehce smrdutá lázeňská voda nevábné chuti, ale IDA jako Inteligentní Digitální Asistent(ka)...

 • Robotizace a AI
 • Struktura a trendy
1526
4
2

Ropný gigant se adaptuje. Shell bude na svých pumpách nabízet super výkonné elektrostanice

 • Civilizace
 • Smart energy
 • Exponenciální strategie
1550
3
3

Farma na řasy chce zvrátit vymírání ryb v oceánech. Dokonce i za pomocí Absolut Vodky

 • Civilizace
 • Genetika, Bio a Nanotechnologie
 • Smart health
1777
2
1

Bude se umělá inteligence zodpovídat za svá rozhodnutí?

 • Robotizace a AI
 • Právo a regulace
 • Struktura a trendy
1599
1
2

Pavel Kysilka: Emoční ekonomika aneb koho přejde smích?

Technologie začínají rozumět našim emocím a z této schopnosti se stává velký byznys. Emočně inteligentních aplikací se ročně prodá za desítky miliard dolarů a v příštích letech se jim prorokuje exponenciální růst.

 • Robotizace a AI
 • IT Inovace
 • Smart finance
2830
4
2

Ovládání robotů prostřednictvím virtuální reality. Šance pro hráče videoher?

 • Robotizace a AI
 • 3D
 • Struktura a trendy
1649
1
1

Nová metoda 3D tisku vytiskne i funkční elektronické obvody

 • 3D
 • Genetika, Bio a Nanotechnologie
 • Ostatní
1485
3
2

Starbucks jde proti proudu. Zavírá své online obchody a zaměřuje se na osobní prožitek

 • Lidé
 • Exponenciální strategie
1371
2
2

Petr Beneš: Hodnota pro firmu není jen v tom, co víte, ale i co sdílíte…

Česká wikipedie vysvětluje pojem kolaborace jako vědomou spolupráci s nepřítelem proti vlastní zemi. Proti tomu anglické „collaboration“ se překládá třeba jako partnerství nebo týmová spolupráce. Já pod tímto termínem rozumím i něco navíc. Kolaborace pro mě znamená mimo jiné proaktivitu, otevřenost...

 • Lidé
 • Exponenciální strategie
2319
6
9

3D gel vypěstuje dostatek kmenových buněk pro léčbu mozkových chorob

 • Genetika, Bio a Nanotechnologie
 • Smart health
1552
3
3

Odemkněte dveře rukávem. Nová technologie skladuje data ve vašem oblečení a bez elektroniky

 • IT Inovace
 • Ostatní
 • Struktura a trendy
1987
1
1

Simulátor s rozšířenou realitou vám umožní ovládat virtuální dron ve vašem obýváku

 • Robotizace a AI
 • 3D
 • Smart education
1846
1
1

Petr Beneš: Blockchain? Řetězy? 
Ne, to není povinná zimní výbava...

Blockchain je technologie distribuované databáze, jejíž unikátnost spočívá v tom, že jednou pořízené záznamy nelze zpětně editovat a tudíž zůstávají uvedeny v historii až do skonání internetu. Ámen.

 • Ostatní
 • Smart finance
 • Struktura a trendy
4165
5
10

Systém umělé inteligence umí číst mysl a dekóduje, co človek vidí

 • Robotizace a AI
 • Genetika, Bio a Nanotechnologie
 • Smart education
2035
1
1

Pavel Kysilka: Nekonkurujme robotům

„Z vlastní zkušenosti vím, jak je náročné být manažerem, a ještě sledovat všechny důležité inovace ve svém oboru. Když je ale neovládneme, namíří je konkurence proti nám!“

 • Civilizace
 • Robotizace a AI
 • Lidé
2359
6
3

FDA schválila použití robo-chirurgů pro minimálně invazivní chirurgické operace

 • Robotizace a AI
 • Smart health
1469
2
2

Pavel Kysilka: Vzácná obourukost firem

Digitální transformace nutí firmy experimentovat a hodně riskovat. Ty nejúspěšnější mají schopnost kombinovat přednosti korporace s výhodami technologických startupů

 • Smart finance
 • Struktura a trendy
 • Exponenciální strategie
1866
2
2

Roboti nabírají na síle. Nové umělé svaly uzvednou až tisícinásobek své vlastní váhy

 • Robotizace a AI
 • 3D
1628
1
2

Ve zničeném Portoriku obnoví mobilní pokrytí balóny od Googlu

 • Civilizace
 • Ostatní
 • Struktura a trendy
2023
2
2

Vědci obdarovali roboty hmatem

 • Robotizace a AI
1284
3
6

Finští vědci vytvořili jídlo z elektřiny. Je toto konec všech hladomorů?

 • Civilizace
 • Genetika, Bio a Nanotechnologie
 • Smart health
2357
3
4

Obrovský kvantový úspěch. Mezi Pekingem a Vídní proběhl první „kvantový“ videohovor

 • IT Inovace
 • Ostatní
 • Struktura a trendy
2135
5
1

Vyzkoušejte si kompletní 3D rekonstrukci svého obličeje z 2D snímku

 • Robotizace a AI
 • 3D
 • Struktura a trendy
2065
3
3

„Molekulární“ robot umí stavět a skládat molekuly

 • Robotizace a AI
 • Genetika, Bio a Nanotechnologie
 • Ostatní
1529
2
2

Robozubař poprvé v historii úspěšně implantoval zub z 3D tiskárny lidskému pacientovi

 • Robotizace a AI
 • Smart health
1744
4
1

Origami dron doručí zásilku do 500g s centimetrovou přesností

 • Robotizace a AI
 • Smart transportation
1505
3
1

Maria Staszkiewicz: Krásné nové peníze

Budoucnost financí už není v našich peněženkách, ale zašifrovaná v našich mobilech. Spekulanti vládnou trhům, banky opustily svou funkci, celý mízní systém kapitalismu se rozbil a pacient začíná kolabovat. Finance, jak je známe, hledají nový význam a jejich novou evoluční fázi přinesou moderní technologie.

 • Smart finance
 • Struktura a trendy
 • Exponenciální strategie
2199
2
4

Švýcarští vědci ničí rakovinu uměle vytvořenými viry

 • Genetika, Bio a Nanotechnologie
 • Smart health
1466
3
1

Jak umělá inteligence lidem dopomůže k lepším pracovním výkonům

 • Civilizace
 • Robotizace a AI
 • Struktura a trendy
2295
3
2

Pavel Kysilka: Bohatství v digitálním věku

Málokterý jev dozná v digitálním věku tak dramatických změn jako bohatství. To platí jak pro jeho distribuci ve společnosti, tak pro jeho tvorbu.

 • Civilizace
 • Ostatní
 • Exponenciální strategie
2675
5
8

Elon Musk převrací dopravní průmysl. Opět.

 • Civilizace
 • Ostatní
 • Smart transportation
1857
2
2

Bezpilotní letadla ušetří leteckému průmyslu 35 miliard dolarů ročně

 • Robotizace a AI
 • Smart transportation
1452
1
1

Vědci vynalezli akustické antény, vhodné pro mozkové implantáty

 • IT Inovace
1268
2
3

„Zdaňme roboty“ hlásá Kalifornie

 • Civilizace
 • Robotizace a AI
 • Právo a regulace
2332
4
1

Blizzard a Deepmind vydali speciální verzi StarCraft II pro vývoj umělé inteligence

 • Robotizace a AI
 • Struktura a trendy
1551
3
3

V indickém Bengaluru vysadí les za pomocí speciálních sázecích dronů

 • Civilizace
 • Robotizace a AI
 • Smart transportation
1766
3
2

Estonsko chce prostřednictvím ICO založit svou vlastní digitální měnu Estcoin

 • Smart finance
 • Struktura a trendy
 • Exponenciální strategie
1926
2
1

Hlasoví asistenti od Amazonu a Microsoftu budou nově komunikovat mezi sebou

 • Robotizace a AI
 • Smart education
 • Struktura a trendy
1746
2
1

F.D.A. schválila první léčbu leukémie prostřednictvím genetického inženýrství

 • Genetika, Bio a Nanotechnologie
 • Smart health
1800
5
2

Pavel Kysilka: V čem se vizionáři mýlí

Ze Sillicon Valley vycházejí veleúspěšné technologické inovace, které mění naše životy, práci a podnikání. Od vizionářů, největších jmen a celebrit „Křemíkového údolí“ se ale občas dočkáme i nápadů, které nemohou přečkat test času.

 • Ostatní
 • Lidé
 • Exponenciální strategie
2270
4
2

Muskův Hyperloop pokořil rychlost 355 kilometrů za hodinu

 • Civilizace
 • Smarty city
 • Ostatní
2221
3
1

Udělá umělá inteligence z Amazonu nejstylovějšího módního designera?

 • Robotizace a AI
 • Struktura a trendy
1637
2
1

Roboti dohánějí lidstvo

Virtuální asistenty se z mobilů a počítačů stěhují do dalších zařízení ovládaných hlasem, kterých přibývá rychleji než jejich uživatelů.

 • Civilizace
 • Robotizace a AI
 • Struktura a trendy
1803
2
2

Tesla chce v Nevadě testovat nové samořídící elektrokamiony

 • Robotizace a AI
 • Smart transportation
1446
2
2

Čína zažívá rozmach online rozpoznávání obličejů

 • Civilizace
 • Ostatní
 • Struktura a trendy
2264
2
3

Naděje pro slepce? Kamera přenese vizuální informace přímo do mozku

 • Genetika, Bio a Nanotechnologie
 • Smart health
1582
6
2

První telefon na světě, který nepotřebuje baterii. Energii sbírá z rádiových vln

 • IT Inovace
 • Smart energy
1564
2
1

3D samoléčící gel vám ušetří tisíce za opravu prasklých displejů

 • 3D
1476
2
2

Šampioni Doty 2 byli poraženi Muskovou umělou inteligencí

 • Robotizace a AI
1233
3
3

Microsoft oznámil podporu pro vývoj nových blockchainových projektů

 • IT Inovace
 • Smart finance
 • Struktura a trendy
2010
2
2

Nové revoluční senzory obohatí smartphony o plnohodnotnou rozšířenou realitu

 • 3D
 • Struktura a trendy
 • Virtuální realita
1718
2
3

Umělá inteligence vyvíjí svou vlastní řeč. Měli bychom ji zastavit?

 • Robotizace a AI
 • Struktura a trendy
1903
2
3

Online roboprávník vyřeší zadarmo vaše právní trable

 • Robotizace a AI
 • Smarty city
 • Právo a regulace
2584
3
4

Bezpilotní letadla by se mohla stát realitou dřív, než si myslíme

 • Ostatní
 • Smart transportation
1697
5
0

Vědci uložili a úspešně přehráli film nahraný do DNA

 • Genetika, Bio a Nanotechnologie
 • IT Inovace
 • Struktura a trendy
2070
3
2

Limonáda, která neškodí zdraví? Zkuste tu virtualní!

 • Ostatní
 • Virtuální realita
1487
1
1

Ruka s očima a umělou inteligencí je nadějí po amputacích

 • Robotizace a AI
 • Smart health
2234
1
1

Umělá inteligence odhalí zavčas Alzheimerovu nemoc

 • Robotizace a AI
 • Smart health
1795
2
1

Je to tady! Rok po schválení první genetická léčba!

 • Genetika, Bio a Nanotechnologie
 • Smart health
2002
6
1

Indie chce mít do 13 let pouze elektroauta

 • Smarty city
 • Ostatní
 • Smart energy
2347
1
2

Jak vám umělá inteligence vylepší šatník

 • Robotizace a AI
 • Exponenciální strategie
1922
2
3

Děsivý robot vám provrtá lebku za 2 minuty. A zachrání život.

 • Robotizace a AI
 • 3D
 • Smart health
2120
3
1

Umělá inteligence poráží lékaře v předvídání infarktu

 • Robotizace a AI
 • Smart health
1671
3
2

Na blockchainu vznikla energetická síť pro malé výrobce a spotřebitele

 • Ostatní
 • Struktura a trendy
 • Smart energy
2276
3
3

Vzduch: zdroj vody budoucnosti?

 • Civilizace
 • Ostatní
1650
31
1

Svět bez mobilů se přibližuje

 • Robotizace a AI
 • Ostatní
 • Struktura a trendy
2243
3
2

Nové využití grafenu. Odhalí počínající nádor!

 • Genetika, Bio a Nanotechnologie
 • Smart health
1686
5
4

Pohyb těla napájí senzory i hodinky

 • Ostatní
 • Smart energy
1925
3
1

Jak se stát nejobdivovanější firmou? Kopírujte Teslu a Muska!

Nedávná anketa Petera Diamandise, ve které hlasovali uživatelé Twitteru o „nejinovativnější firmě dneška“, přinesla jednoznačného vítěze mezi čtyřmi finalisty.

 • Struktura a trendy
 • Lidé
 • Exponenciální strategie
1973
1
1

Vědci zrekonstruovali snímky obličejů rozšifrováním mozkových vln

 • Ostatní
1343
3
4

Nová kvantová technologie zbaví svět padělků

 • Civilizace
 • Smarty city
 • Ostatní
2503
2
1

Solární energie po celém světě dramaticky zlevňuje. V Indii 1 watt za 65 centů

 • Civilizace
 • Smart energy
1693
2
4

Startup uzavřel partnerství s Rwandou. Jejich drony rozváží krev nemocnicím

 • Civilizace
 • Robotizace a AI
 • Smart transportation
1997
0
2

Revoluce v potravinářství. Německý startup chce vertikální minifarmu do každého supermarketu

 • Civilizace
 • Smarty city
 • Ostatní
2368
2
1

Student za pomocí Wi-Fi vytvořil 3D hologram lidí z vedlejší místnosti

 • 3D
 • IT Inovace
4685
2
4

Nové samořídící nákladní automobily od Volva zvýší produkci cukrové třtiny

 • Robotizace a AI
 • Smart transportation
1788
2
1

Vědci z Curychu posouvají možnosti 4D tisku

 • Robotizace a AI
 • 3D
2349
4
1

7 technologií, které již obrací svět vzhůru nohama...

Pojďme se podívat, které inovační trendy obrátí v nejbližsích letech světovou ekonomiku naruby a jaké finanční hodnoty vytvoří na globálních trzích...

 • Civilizace
 • Robotizace a AI
 • 3D
5380
14
17

Senzory odhalí a lokalizují střelbu ze zbraně. Pomůžou tak dopadnout pytláky

 • Smarty city
 • IT Inovace
 • Ostatní
1841
3
1

Intel předpovída samořídícím autům 7-mi bilionovou budoucnost

 • Civilizace
 • Robotizace a AI
 • Smart transportation
2159
3
2

Ovládne Microsoft svět kvantových počítačů?

 • Civilizace
 • IT Inovace
2311
3
3

Umělá inteligence porazila nejlepšího hráče ve starověké hře GO

 • Robotizace a AI
 • Smart education
2155
4
5

Nástup robocopů

 • Robotizace a AI
 • Smarty city
2581
3
2

Tento revoluční „živý“ oblek se přizpůsobí vaším potřebám

 • Genetika, Bio a Nanotechnologie
 • Smart health
2389
2
2

První autonomní loď s elektrickým pohonem vypluje již v roce 2020

 • Robotizace a AI
 • Smart transportation
2354
2
3

Umělá inteligence pomohla unesenému dítěti najít svou rodinu

 • Civilizace
 • Robotizace a AI
2057
3
1

Technologie odezírání ze rtů nahradí psaní hesel

 • Robotizace a AI
 • Kyberbezpečnost
1829
3
1

Vědci prostřednictvím techniky genetického inženýrství odstranili virus HIV-1

 • Genetika, Bio a Nanotechnologie
 • Smart health
1858
8
2

Flippy je šikovný robokuchař a každý den se zlepšuje

 • Robotizace a AI
 • Lidé
2408
2
1

Češi pomohli vytvořit chytrý protirakovinový orgán

 • Genetika, Bio a Nanotechnologie
 • Smart health
2582
7
3

Německý průmysl sází na umělou inteligenci a VR

 • Robotizace a AI
 • Exponenciální strategie
 • Virtuální realita
2768
4
2

Zatočte si volantem a sešlápněte plyn dokud ještě můžete!

Digitální disrupce přinese v následujících letech obrovskou změnu do většiny oblastí našeho života, ale jednu z největších proměn lze čekat v oblasti dopravy. Na informačním portálu 6DHub.cz se často věnujeme dopravním trendům. Publikovali jsme celou řadu článků o tom, co chystá Elon Musk v Tesle, co plánuje Google se svojí divizí autonomních...

 • Robotizace a AI
 • Smart transportation
2775
6
7

Osmnáctiletý student vynalezl podprsenku, která odhalí rakovinu prsu

 • Smart health
 • Ostatní
2076
6
3

Startup OtoSense daruje autům sluch

 • Robotizace a AI
 • Smart transportation
1832
3
1

Virtuální realita jako prostředek pro nápravu vězňů

 • Smart education
 • Virtuální realita
2667
5
1

„Pštrosí“ robot posouvá hranice dvounohých robotů

 • Robotizace a AI
1907
3
2

Rozhovor: Pavel Kysilka – Připravenost autoprůmyslu na digitální epochu

 • Civilizace
 • Robotizace a AI
 • Smart transportation
2481
6
6

JPMorgan se transformuje. Chce uspět v digitálním věku

Mnozí experti a investoři vidí blízkou budoucnost bankovnictví černě. Několik bank však vzalo svoje přežití v digitálním věku vážně, a spustilo rozsáhlý transformační program postavený na agresivní strategii adopce nejmodernějších technologií. Nejnověji i americká jednička JPMorgan.

 • Smart finance
 • Exponenciální strategie
2921
5
2

Velký průlom v uchovávání orgánů zachrání desítky tisíc životů

 • Genetika, Bio a Nanotechnologie
 • Smart health
2404
4
1

Sedric - budoucnost samořídících VW

 • Robotizace a AI
 • Smarty city
 • Struktura a trendy
3224
3
2

Zpívající plakáty, mluvící trika: rádio z každodenních předmětů

 • Smarty city
 • Ostatní
 • Struktura a trendy
3205
3
2

Voda jako palivo zítřka

 • Civilizace
 • Ostatní
 • Smart energy
2995
4
2

Robot Baxter nepotřebuje pokyny, čte je z naší mysli

 • Robotizace a AI
1817
2
2

IBM zpřístupnil na cloudu svůj kvantový procesor

 • Robotizace a AI
 • IT Inovace
 • Struktura a trendy
2951
4
3

Tesla v roce 2017 zdvojnásobí počet dobíjecích stanic pro elektromobily

 • Smart energy
 • Exponenciální strategie
 • Smart transportation
6383
2
2

DNA úložiště již na 85% teoretického limitu

 • Genetika, Bio a Nanotechnologie
 • IT Inovace
 • Struktura a trendy
2056
2
2

Vědci potvrdili vývoj plodu jehněte v umělé děloze. Budou následovat lidé?

 • Civilizace
 • Genetika, Bio a Nanotechnologie
1673
2
1

Zázračné krevní cévy z 3D tiskárny

 • 3D
 • Genetika, Bio a Nanotechnologie
 • Smart health
3007
4
2

Umělá inteligence spolehlivě ukáže, jak jste vypadali a budete vypadat

 • Robotizace a AI
1486
2
1

Chytré kreslení od Googlu s umělou inteligencí

 • Robotizace a AI
 • Smart education
1823
2
3

Tesla předčila General Motors a stává se nejhodnotnější americkou automobilkou

 • Exponenciální strategie
 • Smart transportation
4577
3
1

Hybridní letadlo otevírá dveře elektropohonu do letecké dopravy

 • Ostatní
 • Smart transportation
2371
5
1

Invaze robotů

Robotizace hluboce zasáhne byznys, způsobí otřesy na trhu práce a bude útočit na konkurenční výhody české ekonomiky. Aby nás nečekal hospodářský pokles, musíme se posunout k vyšším rolím, jak po tom volal už Tomáš Baťa.

 • Civilizace
 • Robotizace a AI
 • Lidé
3531
9
7

Armáda malých robotů roztřídí až 200 000 balíků denně

 • Robotizace a AI
 • Lidé
 • Exponenciální strategie
3124
3
5

Ochrnutý muž ovládá svou ruku pomocí myšlenek

 • Robotizace a AI
 • Smart health
 • Virtuální realita
3074
3
1

Revoluční chytrá sluchátka přeloží až 37 jazyků

 • IT Inovace
 • Struktura a trendy
2759
3
3

Konec spaní s nebezpečnými roztoči

Každý z nás podléhá iluzi, že ví, s kým sdílí svoji postel. Většina lidí bude překvapena zjištěním, že jsme hostiteli obrovského množství nebezpečných postelových vetřelců - roztočů, kterým svým tělesným teplem, vlhkostí dechu a odpadem...

 • Genetika, Bio a Nanotechnologie
 • Smart health
2748
4
2

Nanooptika budoucnosti od české IQ Structures

 • Genetika, Bio a Nanotechnologie
 • Exponenciální strategie
2090
3
3

Koupí Apple Teslu a bude Elon Musk jeho novým CEO?

 • IT Inovace
 • Lidé
 • Exponenciální strategie
4236
7
9

Konec právníků nejen v Čechách

Houstnoucí legislativní džungle všude na světě komplikuje život lidem, firmám i soudcům, skvěle ale živí armády právníků, a do nedávna navíc bránila tomu, aby jejich práci převzaly stroje. Až doteď. Díky obrovskému pokroku v umělé inteligenci v posledním roce...

 • Robotizace a AI
 • Právo a regulace
 • Lidé
3613
4
3

Bitcoin bude do léta akceptovat v Japonsku už 260 000 obchodů

 • Ostatní
 • Smart finance
 • Struktura a trendy
2907
1
2

Microsoft plánuje ovládnout trh s propojováním automobilů

 • Robotizace a AI
 • Struktura a trendy
 • Smart transportation
14957
2
2

Dostanou se nám čipy pod kůži?

Startupový inkubátor Epicenter ze Stockholmu se tento týden ocitl v epicentru pozornosti médií z celého světa. Vedení společnosti navrhlo pro jejich skoro 700 zaměstnanců nechat si dobrovolně implantovat pod kůži mikročip...

 • Civilizace
 • Robotizace a AI
 • Smart health
3984
3
5

Ruská 3D tiskárna Apis Cor vytiskne dům za 24 hodin

 • Robotizace a AI
 • 3D
 • Smarty city
4115
3
3

Auta by již brzy mohla být poháněna biopalivem z odpadních vod

 • Genetika, Bio a Nanotechnologie
 • Smarty city
 • Smart energy
2869
1
1

Interaktivní projektor od Sony promění jakýkoliv rovný povrch v dotykový displej

 • IT Inovace
 • Virtuální realita
1686
2
2

Jaderné palivo z oceánů poskytne energii na deset tisíc let

 • Civilizace
 • Ostatní
 • Smart energy
3036
5
2

Nový metamateriál umí vytvořit hologramový obraz

 • 3D
 • IT Inovace
 • Ostatní
2242
2
1

Jak big data dokážou zjednodušit a zlevnit obnovu přirodních ekosystémů

 • Civilizace
 • Ostatní
 • Kyberbezpečnost
2108
2
1

Virginie jako první stát přijala zákon umožňující doručování roboty

 • Robotizace a AI
 • Smarty city
 • Smart transportation
2225
4
2

San Diego se díky internetu věcí stává chytrým městem

 • Smarty city
 • IT Inovace
 • Struktura a trendy
2469
2
1

Sluneční energii lze již získávat bez solárních panelů

 • Genetika, Bio a Nanotechnologie
 • Smart energy
2181
3
3

Kurzweil: „Singularita nastane v roce 2045“

 • Robotizace a AI
 • Struktura a trendy
 • Exponenciální strategie
3179
3
7

Levná a bezpečná baterie pro domy a auta ze Stanfordu

 • Ostatní
 • Smart energy
 • Exponenciální strategie
3354
3
3

Revoluční nanotisk z tekutých kovů posouvá možnosti elektroniky

 • Civilizace
 • Genetika, Bio a Nanotechnologie
 • IT Inovace
2154
2
1

Levné a věrné 3D modely orgánů z dílny polského studenta

 • 3D
 • Smart health
2298
2
2

UPS testuje rozvoz dodávkovými auty s drony

 • Robotizace a AI
 • Smarty city
 • Smart transportation
2099
5
4

Není vaše dítě schopné pravidelné školní docházky? Pošlete za něj robota

 • Robotizace a AI
 • Smart education
1827
3
1

Revoluční nanotyče mohou naprosto změnit trh s displeji

 • Genetika, Bio a Nanotechnologie
 • Ostatní
2576
6
2

Disrupce na třetí

Umělá inteligence nahradí lékaře, učitele a jednou dokonce i programátory. Elon Musk se ale mýlí, když se domnívá, že kvůli tomu bude muset být nevyhnutelně zaveden zaručený základní příjem pro všechny.

 • Robotizace a AI
 • Struktura a trendy
 • Lidé
4171
9
8

Vědci vytvořili novou formu hmoty: časové krystaly!

 • Civilizace
 • Ostatní
2530
4
1

Tyto revoluční brýle se automaticky přizpůsobí vašemu zraku

 • Smart health
 • Ostatní
2219
2
2

Nová technologie zneviditelňuje brýle pro virtuální realitu

 • 3D
 • Virtuální realita
2114
2
1

Dramatické vylepšení 3D hologramové technologie

 • Virtuální realita
1977
3
2

Obří větrná turbína překonala světový rekord

 • Civilizace
 • Ostatní
 • Smart energy
2506
4
1

Počítač porazil profesionální hráče pokeru. Češi ho totiž naučili blufovat

Začalo to piškvorkami. Pak se superpočítače o velikosti menšího bytu naučily vrhcáby i­ hru králů – šachy. Loni svět šokovala umělá inteligence, která vítězí v populární asijské stolní hře go a teď se křemíkoví gambleři dostali na novou úroveň.

 • Robotizace a AI
1496
6
3

První robotická léčba ucpaných cévek oční sítnice

 • Robotizace a AI
 • Smart health
2546
6
2

První konstrukční plán na kvantový počítač na světě

 • Civilizace
 • IT Inovace
 • Kyberbezpečnost
2979
7
3

Umělá inteligence se učí psát svůj vlastní kód tím, že krade z jiných programů

 • Robotizace a AI
 • IT Inovace
 • Lidé
2270
6
2

Ford investuje miliardu dolarů do startupu s umělou inteligencí

 • Robotizace a AI
 • Lidé
 • Exponenciální strategie
2721
4
1

Český SimpleCell expanduje s infrastrukturou pro Internet věcí do dalších 4 zemí

 • Smarty city
 • IT Inovace
 • Struktura a trendy
2645
5
3

Bank of America otevírá bankovní pobočky bez zaměstnanců

 • Robotizace a AI
 • Smart finance
 • Exponenciální strategie
3065
5
4

Produktivita vzrostla o 250% po té, co nahradili 90% zaměstnanců roboty

 • Robotizace a AI
 • Struktura a trendy
 • Lidé
2670
5
1

Hydrail - první vlak s nulovými emisemi jehož jediným odpadem je pára

 • Ostatní
 • Smart transportation
2288
4
1

V Japonsku vznikla téměř plně robotizovaná rostlinná farma

 • Robotizace a AI
 • Smart energy
 • Exponenciální strategie
3263
3
1

Google obvinil Uber z krádeže technologie samořídících aut

 • IT Inovace
 • Právo a regulace
 • Smart transportation
2528
3
2

"Krisprový" boom svědčí o potenciálu genetického inženýrství

 • Civilizace
 • Genetika, Bio a Nanotechnologie
 • Právo a regulace
2162
4
1

Nový autopilot Tesly sníží nehodovost až o 90%

 • Robotizace a AI
 • Smart transportation
2025
2
1

Umělá a lidská inteligence se sbližují

 • Robotizace a AI
 • Exponenciální strategie
2726
3
2

Křemíkový Frankenstein

Giganti Silicon Valley pomohli stvořit Donalda Trumpa. A ten je teď sráží na kolena

 • Civilizace
 • Právo a regulace
 • Struktura a trendy
3614
7
3

O Rock&Rollové síni slávy se hlasovalo na blockchainové mobilní aplikaci

 • Ostatní
 • Kyberbezpečnost
 • Exponenciální strategie
2567
6
3

Čína projektuje výrobu dešťů na suchém severozápadě

 • Ostatní
1410
2
2

Roboti indického GreyOrange disruptují logistiku

 • Robotizace a AI
 • Exponenciální strategie
2468
2
1

Elon Musk: Automatizace donutí vlády, aby zavedly univerzální základní příjem

 • Civilizace
 • Právo a regulace
 • Struktura a trendy
2751
5
4

AI se vyrovnala specialistům v diagnóze nádorů kůže

 • Robotizace a AI
 • Smart health
2486
4
2

Materiál promění díky slunečímu svitu vodu v pitnou

 • Civilizace
 • Smarty city
 • Ostatní
2547
2
2

Hydrogelový robot umí chytit rybu a asistovat lékařům

 • Robotizace a AI
 • 3D
 • Genetika, Bio a Nanotechnologie
2523
4
1

Děti s leukémií byly vyléčeny geneticky upravenými lymfocyty

 • Genetika, Bio a Nanotechnologie
 • Smart health
2003
5
3

AI umí revidovat dvacet typů obchodních kontraktů

 • Robotizace a AI
 • Exponenciální strategie
2420
7
1

Australané vyvařili grafen ze stolního oleje

 • Ostatní
1817
3
1

Výrobci Vespa skůtrů představili „robokufr“

 • Robotizace a AI
 • Smarty city
 • Smart transportation
2453
3
1

Umělá inteligence poráží pokrové profesionály

 • Robotizace a AI
 • Struktura a trendy
1964
4
3

Čína vyhlásila válku uhelnému průmyslu

 • Civilizace
1189
2
1

Hlasová analýza odhalí nemoci

 • Robotizace a AI
 • Smart health
2144
4
1

Výzkumníci probudili v grafenu supravodivost

 • Genetika, Bio a Nanotechnologie
 • Ostatní
1992
2
3

Umělá inteligence se učí vytvářet umělou inteligenci

 • Robotizace a AI
 • Lidé
 • Exponenciální strategie
2799
3
3

Posilování státu nahrává hackerům

 • Kyberbezpečnost
1344
2
1

CEPI spojuje zdroje pro boj s globálními zdravotními hrozbami

 • Civilizace
 • Smart health
 • Exponenciální strategie
2004
1
1

Solár už zaměstnavá více lidí než uhlí, plyn a ropa dohromady

 • Civilizace
 • Smart energy
 • Exponenciální strategie
2390
1
3

Řiďte jakýkoliv Cadillac chcete a kdy chcete

 • Exponenciální strategie
 • Smart transportation
1823
3
1

Autonomní doprava se učí i z Grand Theft Auto V a Google Street

 • Robotizace a AI
 • Smarty city
 • Smart transportation
2153
3
1

První samořídící létající auto Airbusu vzlétne už letos

 • Robotizace a AI
 • Smart transportation
1868
2
3

Čtrnáctiletý Ind vyvíjí pro vládu dron na detekci min

 • Robotizace a AI
1363
1
2

Syntetické kmenové buňky bez rizik a komplikací

 • Genetika, Bio a Nanotechnologie
 • Smart health
 • Ostatní
2125
4
1

Mikrorobot dodal chemoterapii přesně do postižené tkáně

 • Robotizace a AI
 • Smart health
2701
2
1

MIT vyvinul adaptivní 3D tisk

 • 3D
 • Ostatní
2468
0
4

Regenerace vnější srdeční stěny pomocí kmenových buněk

 • Genetika, Bio a Nanotechnologie
 • Smart health
2086
1
2

Flotila dronů je inteligentním samořízeným rojem

 • Robotizace a AI
1351
1
1

Jeden z nejlehčích a nejpevnějších materiálů z grafenu

 • Ostatní
1344
1
1

Mycelium jako náhražka cukru v potravinách

 • Genetika, Bio a Nanotechnologie
 • Smart health
2256
2
1

AI předvídá selhání srdce a zachraňuje životy

 • Robotizace a AI
 • Smart health
1919
0
1

Software od MIT umožňuje sestavit si vlastní dron na míru

 • Robotizace a AI
 • Exponenciální strategie
 • Smart transportation
2755
0
1

Materiál s naprogramovaným chováním a reakcemi

 • Genetika, Bio a Nanotechnologie
 • Smart health
2006
0
5

Indická vláda nabízí jednoduchou aplikaci pro mobilní platby

 • Smart finance
1268
0
2

Dechový nanotester odhalí 17 nemocí na bázi AI

 • Robotizace a AI
 • Genetika, Bio a Nanotechnologie
 • Smart health
2267
0
1

Metoda spojení grafenu s OLED displayem má velký potenciál

 • Ostatní
1655
2
2

Londýnští vědci naučili zuby opravovat vlastní kazy

 • Genetika, Bio a Nanotechnologie
 • Smart health
3194
3
2

Anonymizovaná umělá inteligence na cloudu zatápěla mistrům Go

 • Robotizace a AI
1506
0
1

Nemocnice budoucnosti vznikne tento rok v australském Queenslandu

 • Robotizace a AI
 • 3D
 • Genetika, Bio a Nanotechnologie
2636
0
1

V lednu vyjedou na silnice samořídící minivany Waymo

 • Robotizace a AI
 • Smart transportation
2036
0
1

Víte jak vytisknout 3D vlasy, kartáče nebo kožešinu?

 • 3D
1338
0
1

Nespolehlivost v dodávkách solární energie vyřeší virtuální elektrárna

 • Struktura a trendy
 • Smart energy
1845
2
1

Pošle datová analytika vaše letité obchodní instinkty do starého železa?

 • Civilizace
 • Robotizace a AI
 • Lidé
2507
0
1

Bioinženýři dokáží pomocí CRISPR pozměnit po DNA také i RNA

 • Genetika, Bio a Nanotechnologie
 • Smart health
2062
2
1

Umělá inteligence produkuje realistické zvuky, které dokáží ošálit člověka

 • Robotizace a AI
 • Virtuální realita
1779
0
2

Simulační technologie pro videohry slouží jako dispečer pro autonomní taxi

 • Robotizace a AI
 • Smart transportation
 • Virtuální realita
2202
0
1

Robot dokáže vytisknout 3D pizzu za méně než 5 minut

 • Civilizace
 • 3D
 • Smart health
2780
1
1

Airbus představuje 3D-tištěné letadlo

 • Civilizace
 • 3D
 • Smart transportation
2507
0
1

Můžete skutečně identifikovat rakovinu prostřednictvím vyhledávače?

 • Smart health
 • IT Inovace
 • Lidé
2555
2
1

KnuPath - nový 256 jádrový chip urychlí rozvoj umělé inteligence

 • Robotizace a AI
 • IT Inovace
 • Exponenciální strategie
2226
0
1

Larry Page investuje do projektů na létající auta

 • IT Inovace
 • Právo a regulace
 • Struktura a trendy
2542
1
2

3D systém tiskne online současně již s vaším designem

 • 3D
 • Struktura a trendy
2090
0
2

Umělá inteligence nahradí 75% manažerského rozhodování

 • Robotizace a AI
 • Lidé
 • Exponenciální strategie
3304
3
3

Jeff Bezos chce stavět průmyslové zóny ve vesmíru, aby uchránil Zemi

 • Civilizace
 • Smarty city
 • IT Inovace
3613
0
1

Connect propichuje sociální bubliny

Technologický pokrok dnes ani v minulosti nijak nezměnil hluboce zakódovanou povahu lidského druhu. Pouze našim přirozeným vlastnostem a sklonům dával mocný nástroj, nebo naopak brzdu. Knihtisk, noviny, kinematografie, televize, YouTube, Wikipedie...

 • Civilizace
 • Struktura a trendy
 • Lidé
2769
2
2

Nový materiál zničí bakterii E-coli za 30 sekund

 • Civilizace
 • Genetika, Bio a Nanotechnologie
 • Smart health
3342
0
1

Volley je inteligentní roboprofesor

Učící aplikace, "roboučitelé", jsou jednou z dominantních podob procesu vzdělávání blízké budoucnosti. Počet žáků a studentů na učitele globálně vzrůstá. Pasti zaostávání platů pedagogů...

 • Robotizace a AI
 • Smart education
2961
2
5

Program Magenta od Googlu složil svou první píseň

 • Civilizace
 • Robotizace a AI
 • IT Inovace
2734
4
2

Upoutávka Microsoftu na HoloLens vypadá jako vytržená ze sci-fi filmu

 • 3D
 • Virtuální realita
1854
4
1

Nicola předvedl elektrický tahač Class 8

 • Ostatní
 • Smart transportation
2047
1
1

3D vytištěná ruka umožňuje mladíkovi po amputaci hrát znovu basketbal

 • Robotizace a AI
 • 3D
 • Genetika, Bio a Nanotechnologie
3008
1
2

Bláznivý nápad Elona Muska jak zůstat krok napřed před diktátem umělé inteligence

 • Civilizace
 • Robotizace a AI
 • Struktura a trendy
3190
3
2

Google DeepMind zpřístupnil platformu pro umělou inteligenci

 • Robotizace a AI
1546
2
3

O knihy v Singapurské knihovně se starají roboti

 • Robotizace a AI
 • Smarty city
 • IT Inovace
2557
0
1

Superrychlý počítač se stal japonskou strategickou prioritou

 • Civilizace
 • Robotizace a AI
 • Kyberbezpečnost
2150
2
1

Budoucnost produkce potravin bude řídit umělá inteligence

 • Robotizace a AI
 • Genetika, Bio a Nanotechnologie
 • Smart health
3319
2
1

Futuristický tunelový autobus jako řešení pro dopravní zácpy?

 • Smarty city
 • Smart transportation
1961
0
1

První mobilní pásová 3D tiskárna betonových staveb

 • 3D
 • Smarty city
6364
2
2

První betonový most na světě z 3D tiskárny

 • 3D
 • Smarty city
2524
2
2

Cenově dostupný přiléhavý oblek digitalizuje pohyb těla

 • Smart health
 • Ostatní
 • Smart education
2596
2
1

Mozek prostřednictvím EEG čepice ovládá robotickou paži

 • Robotizace a AI
 • 3D
 • Genetika, Bio a Nanotechnologie
3038
1
1

Země ohrožené klimatickými změnami usilují o 100% obnovitelné energie

 • Civilizace
 • Lidé
 • Smart energy
2090
2
1

Odborníci předpovídají, že manželství s robotem bude legální kolem roku 2050

 • Civilizace
 • Robotizace a AI
 • Právo a regulace
2881
3
1

3D adidasky v prodeji

 • 3D
1678
4
1

Prospěšná "uberizace" afrického zemědělství

 • Civilizace
 • Exponenciální strategie
1790
1
2

Silly Putty s grafenem monitoruje srdce

 • Genetika, Bio a Nanotechnologie
 • Smart health
2161
2
2

Termoelektrický nátěr vyrábí elektřinu ze zahřátých objektů

 • Civilizace
 • Ostatní
 • Smart energy
2366
3
1

Strojové učení inteligentně surfuje po webu

 • Robotizace a AI
1356
1
3

Magnety zbavují krev bakterií

 • Genetika, Bio a Nanotechnologie
 • Smart health
 • Ostatní
2949
4
2

Google připravuje Wing Marketplace: dodávky jídla drony

 • Robotizace a AI
 • Smarty city
 • Právo a regulace
2820
0
1

Objev mechanizmu agresivních nádorů

 • Genetika, Bio a Nanotechnologie
 • Smart health
1817
0
1

Výroba průlomové nanobaterie HE3DA odstartovala

Jak jsme s předstihem avizovali, 19.12. slavnostně odstartovala v Letňanech komerční výroba revoluční nanobaterie HE3DA. Za českým patentem stojí Jan Procházka, kterému se podařilo pro jeho realizaci získat české investory...

 • Genetika, Bio a Nanotechnologie
 • Smart energy
 • Exponenciální strategie
2988
3
2

Hmatová dimenze VR od Ultrahaptics

 • Virtuální realita
1512
0
1

Nejmenší magnet na světě z Olomouce s širokým využitím

 • Genetika, Bio a Nanotechnologie
 • Smart health
 • Ostatní
2417
2
1

Puška naplněná roztokem kmenových buněk léčí popáleniny

 • Genetika, Bio a Nanotechnologie
 • Smart health
2116
1
1

Waymo je divizí Googlu pro samořídící auta

 • Robotizace a AI
 • Smarty city
 • Exponenciální strategie
2777
4
1

Autonomní auta: budoucí cíl hackerů?

 • Robotizace a AI
 • Smarty city
 • Právo a regulace
3596
0
2

Proslulý Vinod Khosla věří v brzký zánik 80% IT pozic

 • Robotizace a AI
 • Lidé
 • Exponenciální strategie
3130
4
2

Umělá svalovina z 3D tiskárny MIT

 • Robotizace a AI
 • 3D
 • Smart health
2321
1
1

AI překonává odborníky při identifikaci mentálních nemocí

 • Robotizace a AI
 • Smart health
2398
1
1

Pozlacený DNA řetězec je elektrovodivým nanoobvodem

 • Genetika, Bio a Nanotechnologie
 • Smart health
2004
1
1

Umělá inteligence poráží v Civilizaci své lidské protihráče

 • Robotizace a AI
2196
4
4

Amazon zcela mění způsob nakupování v maloobchodech

 • Robotizace a AI
 • Smarty city
 • Exponenciální strategie
2834
3
4

Nanobaterie nabije mobil za pár vteřin a vydrží týden

 • Genetika, Bio a Nanotechnologie
 • Smart energy
 • Smart transportation
2451
1
1

Česká HE3DA zahájí výrobu převratné nanobaterie

Vícekrát jsme už v 6D Hub psali o velkých inovačních závodech v oblasti skladování elektřiny. Investují do nich neuvěřitelné částky nejen velká jména, jako Tesla, ale i renomované vědecké instituce, třeba MIT a samozřejmě dlouhá řada startupů. Na zásadní pokrok čeká nejen oblast elektroautomobilů...

 • Genetika, Bio a Nanotechnologie
 • Smart energy
3414
3
4

Metamateriálová mikroelektronika bez polovodičů

 • IT Inovace
 • Ostatní
1657
0
2

Nejefektivnější superpočítač na světě od Nvidia

 • IT Inovace
1259
0
2

Supercomputer napájený solarem a stejnosměrným vedením VN

 • Ostatní
 • Smart energy
1933
0
2

Nová léčba poškozených buněk srdce

 • Genetika, Bio a Nanotechnologie
 • Smart health
2276
1
2

Pitná voda a topivo z odpadů vepřína

Český Výzkumný Technologický Institut má funkční a ekonomicky návratné řešení recyklace prasečí kejdy. Nanofiltrací vytěží z nevábného odpadu boubelatých vepřů vodu, která je pitná i pro člověka...

 • Genetika, Bio a Nanotechnologie
 • Smart energy
2057
4
13

První fotonický neuromorfický čip pro AI

 • Robotizace a AI
 • IT Inovace
1823
0
1

Lék může přeprogramovat buňky

 • Genetika, Bio a Nanotechnologie
 • Smart health
2197
1
1

Umělá inteligence uhodla pořadí čtyř prvních koní

 • Robotizace a AI
1287
0
1

Milník v komerční genetické léčbě?

 • Genetika, Bio a Nanotechnologie
 • Smart health
2043
3
2

Česko a autoprůmysl

Budoucnost českého autoprůmyslu - a vzhledem k jeho váze do značné míry i prosperita naší ekonomiky - budou vystaveny vážnému testu . A to hned ve dvojím směru. Za prvé: dnešní prosperita celého českého průmyslu...

 • Robotizace a AI
 • Exponenciální strategie
 • Smart transportation
2936
1
5

VR povzbudila chuť spoření na důchod

 • Smart finance
 • Právo a regulace
 • Virtuální realita
2851
2
3

DNA jako datové úložiště budoucnosti

 • Ostatní
1398
0
1

Česko a vzdělání pro digitální věk

Wayne Gretzky kdysi namaloval hranici kvality mezi hokejisty: dobrý hráč je tam, kde je puk; skvělý je tam, kde puk bude. V české ekonomice od Aše po Opavu narazíte na řadu skvělých hráčů. Příběh několika z nich - namátkou třeba z oboru nemocničních lůžek, kyberpezpečnosti, klasické hudby, sportu - je naštěstí všeobecně známý...

 • Smart education
 • Lidé
2475
1
3

Paralelní digiměna ve Švédsku?

 • Smart finance
 • Struktura a trendy
1832
0
0

Učící se stroj překonává lidskou schopnost odezírat ze rtů

 • Robotizace a AI
1471
0
2

RadioTaxi ukazuje svůj inovační apetit akceptací bitcoinu

 • Smart finance
 • Právo a regulace
 • Struktura a trendy
2528
0
1

Superléčivá high-tech gáza z leteckého polymeru

 • Robotizace a AI
 • Ostatní
 • Exponenciální strategie
2125
0
0

Virtuální chutě a kousání z ústní elektrody

 • Smart health
 • Virtuální realita
2087
1
1

Nanobionický špenát sdílí informace o znečištění či suchu

 • Genetika, Bio a Nanotechnologie
 • Ostatní
1488
0
0

Smartphonová souprava k indikaci nádorů

 • Genetika, Bio a Nanotechnologie
 • Smart health
1907
0
0

Robot s plícemi pomáhá odhalit záhady problémů kuřáků

 • Robotizace a AI
 • Genetika, Bio a Nanotechnologie
 • Smart health
2184
0
0

Revoluční nanotechnologická miniaturizace pro elektroniku

 • Genetika, Bio a Nanotechnologie
 • IT Inovace
1545
0
0

3D scanování, mapování, měření a AR v iPadu

 • 3D
 • Struktura a trendy
 • Virtuální realita
2709
0
1

Světelný panel z Virginia Tech je průlomem v recyklaci světla

 • Smarty city
 • Ostatní
 • Smart energy
2289
0
0

Molekulární nanorobot ověnčený Nobelovkou může jednou změnit medicínu

 • Civilizace
 • Genetika, Bio a Nanotechnologie
 • Smart health
2259
2
0

Anti-aging startup podpořili Jeff Bezos i Mayo Clinic

 • Genetika, Bio a Nanotechnologie
 • Smart health
 • Exponenciální strategie
2584
0
0

Plán Uberu na síť létajících elektotaxi do 10 let

 • Smarty city
 • Ostatní
 • Smart transportation
2411
2
2

Účinná a ekologicky příznivá mýdlová molekula z Minnesoty

 • Genetika, Bio a Nanotechnologie
1250
0
0

Kindred polidšťuje roboty prostřednictvím AI a VR

 • Robotizace a AI
 • Lidé
 • Exponenciální strategie
2513
0
1

MIT založilo Engine pro inovativní podnikatele a startupy

 • Exponenciální strategie
1257
0
0

Magnet z 3D tiskárny s širokým potenciálem

 • 3D
 • IT Inovace
1697
1
0

Čipové srdce z Harvardské 3D tiskárny

 • 3D
 • Genetika, Bio a Nanotechnologie
1609
0
0

Autonomní kamion od Uber/Otto uskutečnil první dodávku

 • Robotizace a AI
 • Smart transportation
1814
0
0

Microsoft chce chytit druhý dech

 • Exponenciální strategie
 • Virtuální realita
1967
1
1

AI nabyla schopnost zobecňovat nad různými úlohami

 • Robotizace a AI
1207
0
0

Experiment s blockchainem mění obchodování

 • Ostatní
 • Smart finance
 • Struktura a trendy
3135
3
1

Nový materiál je ideální pro kvantové počítače

 • Ostatní
1411
0
0

3D ruka má pomoci odstranit biometrické bezpečnostní skuliny

 • 3D
 • Ostatní
 • Kyberbezpečnost
2902
0
0

Videomapování na proměnlivých objektech

 • Ostatní
1545
0
0

Solární panely k nerozeznání od klasických krytin

 • Smarty city
 • Ostatní
 • Smart energy
2434
0
0

Od teď mají všechny Tesly hardware pro autonomní věk

 • Robotizace a AI
 • Smarty city
 • Smart transportation
2104
0
0

Microsoft vytáhl schopnost strojů rozklíčovat řeč na úroveň člověka

 • Robotizace a AI
1236
0
0

Robopilot Alias pilotoval Cessna Caravan

 • Robotizace a AI
 • Smart transportation
1731
0
0

Objev přeměny CO2 na etanol pomůže řešit klimatické změny a nedostatek energie

 • Genetika, Bio a Nanotechnologie
 • Smart energy
1870
1
0

Senzor pro autonomní auta deklasoval konkurenci v kvalitě, ceně, miniaturizaci

 • Robotizace a AI
 • Smart transportation
1667
0
0

Vědci identifikovali chemikálii se schopností oddálit stárnutí

 • Genetika, Bio a Nanotechnologie
 • Smart health
1899
1
0

Genové inženýrství otevírá cestu k léčbě nemoci srpových buněk

 • Genetika, Bio a Nanotechnologie
 • Smart health
1838
1
0

Digitální grafiti na stěnách muzea státu Washington

 • Lidé
 • Virtuální realita
1985
0
0

Laboratorní kmenové buňky léčí poškozené srdce

 • Genetika, Bio a Nanotechnologie
 • Smart health
2285
2
0

Za 2 miliardy dolarů nahradí v ING roboti až 5800 bankéřů

 • Robotizace a AI
 • IT Inovace
 • Lidé
2560
2
0

Nejmenší tranzistor prolomil limit

 • Genetika, Bio a Nanotechnologie
 • Ostatní
1726
0
0

Virtuální realita pomáhá překonávat duševní základy anorexie

 • Smart health
 • Virtuální realita
2184
1
1

Zapřáhnutí řas do energetiky

 • Genetika, Bio a Nanotechnologie
 • Smart energy
1902
1
0

Boeing bude kokurovat Muskovi v soutěži o dobývání vesmíru

 • Ostatní
1344
0
0

První solární skleník s kombinovanou výrobou elektřiny, tepla a vody

 • Ostatní
 • Smart energy
1975
0
0

Elastický metamateriál pro 3D tiskárny

 • 3D
 • Ostatní
1806
0
0

Virtuální realita vrátila muži plnohodnotný zrak

 • Smart health
 • Virtuální realita
2138
1
1

Google zvedl laťku kvality překladů o 60%

 • Robotizace a AI
 • Ostatní
 • Smart education
2089
0
0

Ve Washingtonu si můžete objednat jídlo doručené robotem

 • Robotizace a AI
 • Smarty city
 • Kyberbezpečnost
2599
2
1

Disrupce pojišťovnictví

 • Robotizace a AI
 • Smart health
 • Smart finance
3385
0
1

Signalizace vývojové poruchy dítěte do 45 vteřin

 • Robotizace a AI
 • Smart health
 • Ostatní
2958
0
0

Levný smartphone se superlevnými daty pro Indický trh

 • Smarty city
 • Smart education
 • Struktura a trendy
2956
0
0

Lidé mohou virtuálně navštívit prezidentské duely

 • Smarty city
 • Smart education
 • Struktura a trendy
2706
0
0

Díky VR prožila znovu Amelie Diamant svoje vysvobození před holocaustem

 • Smart education
 • Virtuální realita
1818
2
0

Posun v teleportování je krůčkem na dlouhé cestě ke kvantovému internetu

 • IT Inovace
 • Ostatní
 • Kyberbezpečnost
2362
0
0

Hacking a open source tým nabízí alergikům autoinjekci 10x levněji než oficiální…

 • Smart health
 • Ostatní
 • Exponenciální strategie
2447
0
0

SanDisk přichází s největší SD kartou na světě

 • IT Inovace
 • Virtuální realita
1566
0
0

Microsoft slibuje vyřešení rakoviny do desíti let

 • Genetika, Bio a Nanotechnologie
 • Smart health
2156
0
0

Průlomová metoda výroby zázračného grafenu s obrovským potenciálem

 • Genetika, Bio a Nanotechnologie
 • Ostatní
 • Smart transportation
2400
0
0

Peter Diamandis předvídá nejméně desetinásobný propad trhu s auty

 • Robotizace a AI
 • Smarty city
 • Exponenciální strategie
2568
0
1

První přílivová velkoelektrárna světa roste ve Skotsku

 • Ostatní
 • Smart energy
1793
0
0

Comma.ai slibuje masovou nabídku poloautonomního řešení pro naše auta

 • Robotizace a AI
 • Smarty city
 • Smart transportation
2974
0
0

První mobil, který integruje 2D, 3D a virtuální realitu

 • Ostatní
 • Virtuální realita
1814
0
0

ReWalk krunýř umožnil paralyzované ženě absolvovat britský půlmaraton

 • Robotizace a AI
 • 3D
 • Smart health
2124
1
0

Nanoryba dopraví léky do mikrokoutů našeho těla

 • Robotizace a AI
 • Genetika, Bio a Nanotechnologie
 • Smart health
2279
0
0

Elektrický autobus od Proterra nastavuje novou laťku v odvětví

 • Smarty city
 • Ostatní
 • Smart energy
2290
0
0

WaveNet okopíroval schopnost dítěte naučit se mluvit napodobováním

 • Robotizace a AI
1236
0
0

Google drony doručují burritos pro Virginia Tech kampus

 • Robotizace a AI
 • Smarty city
 • Smart transportation
2364
0
0

Daimler se spojil se startupem pro dodávkové drony

 • Robotizace a AI
 • Smarty city
 • Smart transportation
2160
1
0

Závody v autonomní dopravě se odehrávají také na vodě

 • Robotizace a AI
 • Smarty city
1899
0
0

Biolog úspěšně zkultivoval geneticky modifikované zelí za pomocí techniky CRISPR

 • Genetika, Bio a Nanotechnologie
1203
0
0

Peter Diamandis předvídá totální disrupci stávajícího modelu světové energetiky

 • Smarty city
 • Ostatní
 • Smart energy
2265
0
0

Google hodlá získat převahu v kvantovém computingu

 • IT Inovace
 • Kyberbezpečnost
1791
1
0

Levná a bezpečná baterie s velkou výdrží pro sítě obnovitelných zdrojů

 • Ostatní
 • Smart energy
1893
0
0

Umělá inteligence pomohla vytvořit upoutávku k filmu - o umělé inteligenci.

 • Robotizace a AI
1166
0
0

Indický byznysman chce zdisruptovat a zdemonetizovat telekomunikační odvětví

 • Smart education
 • Struktura a trendy
 • Exponenciální strategie
2265
0
0

Venture Beat predikuje, že středozápad USA může mít do 5 let více stratupů než Silicon…

 • Exponenciální strategie
1328
0
0

Česká firma se podílí na technologii dobíjení elektroniky na těle pohybem

 • Genetika, Bio a Nanotechnologie
 • Smart energy
1649
0
0

Léčba kmenovými buňkami vrátila ochrnutému mladíkovi pohyb rukou

 • Genetika, Bio a Nanotechnologie
 • Smart health
2022
1
0

Peter Diamandis přichází s devaterem nezbytným pro úspěch startupu

 • Lidé
 • Exponenciální strategie
1473
0
0

Kickstarter má překvapivě přesvědčivé ekonomické přínosy

 • Smart finance
 • Struktura a trendy
1816
0
0

Chytré cihly umožní inteligentní symbiózu lidí s domem

 • Genetika, Bio a Nanotechnologie
 • Smarty city
1960
0
0

Čína jako první vyzkouší na člověku modifikaci genů při léčbě rakoviny

 • Genetika, Bio a Nanotechnologie
 • Právo a regulace
1616
0
0

Facebook je o krůček blíže pokrytí země internetem

 • Smarty city
 • Smart education
 • Struktura a trendy
2209
0
0

4 pilíře Tesla strategie pro další dekádu

 • Robotizace a AI
 • Smarty city
2008
1
0

Čipy z her pomohou na svět precizním 3D mapám

 • Robotizace a AI
 • 3D
 • Smarty city
2880
0
0

Nová aplikace od Googlu otevírá světové galerie a nenápadně vzdělává

 • Robotizace a AI
 • Smart education
 • Virtuální realita
2047
0
0

3D pero/tiskárna bude využívat náplně z odpadů domácnosti

 • 3D
 • Smarty city
 • Smart finance
2468
0
0

Biorobot ze zlata, gumy a buněk potkana vzešel z 3D tiskárny

 • Robotizace a AI
 • 3D
 • Genetika, Bio a Nanotechnologie
1779
1
0

Úspěch PokemonGo pomůže využívání VR k užitečnějším věcem

 • Smart education
 • Virtuální realita
1761
0
0

Umělá inteligence diagnostikuje Alzheimerovu nemoc pomocí analýzy řeči

 • Robotizace a AI
 • Smart health
1672
0
0

Šéf Uberu považuje Peking za budoucího konkurenta Silicon Valley

 • Civilizace
 • Právo a regulace
1536
0
0

Chatbot od devatenáctiletého Brita pomáhá vyhrávat parkovací spory s radnicemi

 • Smarty city
 • Smart finance
 • Smart education
2018
1
0

Nový algoritmus od Googlu zlepšuje možnost autodiagnózy

 • Smart health
 • Struktura a trendy
1866
1
0

Nesmyslná regulace vyhnala Uber a Lyft z texaského Austinu

 • Civilizace
 • Smarty city
 • Právo a regulace
2209
0
0

Zapojení AI do hledání a tvorby nových materiálů

 • Robotizace a AI
 • Genetika, Bio a Nanotechnologie
1475
0
0

Vědci vytvořili myš s hyperdlouhými telomery bez genetické manipulace

 • Genetika, Bio a Nanotechnologie
 • Smart health
1889
0
0

Gen Oct4 označen za studnici mládí a prevenci infarktů a mrtvic

 • Genetika, Bio a Nanotechnologie
 • Smart health
1728
0
0

Virtuální obchoďák od Ebay a Myer

 • Exponenciální strategie
 • Virtuální realita
1970
1
0

Pružná solární samolepka na kůži

 • Smart health
 • Ostatní
 • Smart energy
2403
0
0

Nový rekord Australanů v efektivitě solárních článků

 • Ostatní
 • Smart energy
1848
0
0

Univerzita "42" vychová zdarma 10 000 špičkových kódérů do 5 let

 • Smart education
 • Lidé
1601
1
0

Rychlé a levné optické úložiště od IBM

 • IT Inovace
1303
0
0

Startup Otto přeměnil Volvo v autonomní truck

 • Robotizace a AI
 • Smart transportation
1699
0
0

Stravitelný robot ovládaný zvenku vyřeší žaludeční maléry

 • Robotizace a AI
 • Genetika, Bio a Nanotechnologie
 • Smart health
2182
0
0

AI pomáhá fyzikům. Nebo je nahrazuje?

 • Robotizace a AI
1134
0
0

Minipřístroj v uchu překládá v reálném čase

 • Ostatní
 • Lidé
1962
0
0

Firma běží na blockchainu a nepotřebuje manažery

 • Robotizace a AI
 • Smart finance
 • Lidé
2575
3
1

Google zpřístupnil dva výborné syntaktické nástroje

 • Robotizace a AI
 • Struktura a trendy
 • Exponenciální strategie
2412
0
0

Ross je právník, který pracuje 7x24. Je totiž umělou inteligencí

 • Robotizace a AI
 • Právo a regulace
 • Lidé
2664
1
1

Chudé země často těží z digitální revoluce mezi prvními

 • Civilizace
999
0
0

Siloxan vrací kůži mládí a pomůže s psoriázou a ekzémy

 • Genetika, Bio a Nanotechnologie
1171
0
0

Tvůrce Siri představil novou generaci AI hlasového asistenta

 • Robotizace a AI
1129
0
0

Robot překonal nejzdatnější chirurgy

 • Robotizace a AI
 • Smart health
1948
0
0

Strojové učení již předčí lidské schopnosti v detekci rakoviny

 • Robotizace a AI
 • Smart health
1787
1
0

Vyrobte si pohon ze soláru na střeše vašeho auta

 • Genetika, Bio a Nanotechnologie
 • Ostatní
 • Smart energy
2574
0
0

Máte už svůj vlastní satelit na oběžné dráze?

 • IT Inovace
 • Ostatní
 • Smart transportation
2244
0
0

Nizozemsko zvažuje od roku 2025 zákaz prodeje všech automobilů se spalovacími motory

 • Ostatní
 • Smart transportation
1688
0
0

Spojení unikátního mikroskopu a AI diagnostikuje rakovinu rychleji a spolehlivěji

 • Robotizace a AI
 • Genetika, Bio a Nanotechnologie
 • Smart health
2091
0
0

Seznamte se s Surround 360! VR kameru od Facebooku v rozlišení 8K

 • IT Inovace
 • Virtuální realita
1581
0
0

Reverzní fotosyntéza: energetický zdroj budoucnosti?

 • Genetika, Bio a Nanotechnologie
1322
0
0

Budou bakterie budoucím zdrojem čisté energie?

 • Genetika, Bio a Nanotechnologie
 • IT Inovace
 • Smart energy
2110
0
0

První právně schválená dodávka zboží dronem v městském prostředí

 • Robotizace a AI
 • Smarty city
 • Smart transportation
2195
0
0

Spolková rada přijala rezoluci o zákazu spalovacích motorů od roku 2030

 • Ostatní
 • Právo a regulace
 • Exponenciální strategie
2996
0
1

Chtěli byste žít v úplně novém technologií nabitém městě?

 • Smarty city
1338
0
0

Flotila 12 autonomích kamiónů prosvištěla napříč Evropou

 • Smart transportation
1213
0
0

První dynamický 3D robot tištěný z pevných látek i kapalin

 • Robotizace a AI
 • 3D
1522
0
0

3D tisk BioPen umožní chirurgům kreslit s kmenovými buňkami

 • 3D
 • Genetika, Bio a Nanotechnologie
 • Smart health
2235
0
0

NVIDIA uvedla na trh první "deep learning" superpočítač

 • Robotizace a AI
 • Exponenciální strategie
1597
0
0

OLO: Vůbec první 3D tiskárna v chytrém telefonu

 • 3D
 • Struktura a trendy
1905
0
0

Umělá kůže, která se potí a rostou na ní vlasy

 • Genetika, Bio a Nanotechnologie
 • Smart health
2044
0
0

Umělá vejce se senzory pomáhají oživit ohrožené populace supů

 • 3D
 • Genetika, Bio a Nanotechnologie
1647
0
0

Virtuální 3D teleportace v reálném čase

 • Lidé
 • Virtuální realita
1955
0
0

Už jste viděli průhledné dřevo?

 • Genetika, Bio a Nanotechnologie
 • Ostatní
1653
0
0

Nanobot opraví obvody bez využití AI

 • Robotizace a AI
 • Genetika, Bio a Nanotechnologie
 • Smart health
2566
1
0

Inteligentní čelní sklo pro motocyklisty

 • 3D
 • Smart transportation
 • Virtuální realita
2223
0
0

Ultratenké solární články, které udrží i mýdlová bublina

 • Genetika, Bio a Nanotechnologie
 • IT Inovace
 • Smart energy
2157
0
0

Nový 2D materiál by mohl zastínit grafen

 • Genetika, Bio a Nanotechnologie
 • IT Inovace
1386
0
0

Budeme prát v budoucnu oblečení jen pomocí světla?

 • Genetika, Bio a Nanotechnologie
1166
0
0

Automatické odezírání řeči z pohybu rtů

 • Robotizace a AI
 • Lidé
1800
1
0

Umělá inteligence váš příští oblíbený literární autor

 • Robotizace a AI
 • Lidé
1682
0
0

Obří 3D tiskárna jako montážní linka

 • Robotizace a AI
 • 3D
1629
0
0

Ovládnou olympiádu v Tokiu 2020 roboti?

 • Robotizace a AI
 • Smarty city
 • IT Inovace
3934
1
0

Pizzu vám již brzy může přivézt robot

 • Robotizace a AI
 • Smart transportation
1833
0
0

Průlomová samořízená ponorka od Boeingu

 • Robotizace a AI
 • Smart transportation
1729
0
0

Robomalíř tvoří podle online instrukcí uživatelů sociální platformy

 • Robotizace a AI
 • Struktura a trendy
1801
0
0

Trénink a rehabilitace ve virtuální realitě

 • 3D
 • Smart health
 • Virtuální realita
2709
0
0

Smartphone za 4 dolary

 • Civilizace
 • Smart health
 • Smart education
3433
2
0

Náramek umí přeložit znakovou řeč

 • Robotizace a AI
 • Smart health
1931
0
0

Superodolný skleněný disk uchová data navždy

 • Genetika, Bio a Nanotechnologie
 • IT Inovace
1684
0
0

3D biotiskárna vytiskne náhradní svalové a kostní tkáně dostatečně silné pro transplantaci

 • 3D
 • Genetika, Bio a Nanotechnologie
 • Smart health
2086
1
0

Naučte se létat pomocí myšlenkových schémat profesionálů

 • Smart education
1075
0
0

Záchranářské drony dokážou najít ztracené turisty

 • Robotizace a AI
1236
0
0

Automatizace ohrozí až 85% všech prací v rozvojových zemích

 • Lidé
 • Exponenciální strategie
1473
0
0

Vědci prodloužili myši život o 35 procent

 • Genetika, Bio a Nanotechnologie
 • Smart health
1908
1
0

Hybrid dronu a 3D tiskárny vytiskne či opraví budovu

 • Robotizace a AI
 • 3D
 • Smarty city
2677
0
0

Tento "obojek" zabrání otřesu mozku a jiným mozkovým poraněním

 • Smart health
1198
0
0

Elon Musk chce do roku 2025 začít posílat první lidi na Mars

 • Civilizace
979
0
0

Tato stavební helma s rozšířenou realitou naprosto mění způsob práce

 • 3D
 • Smarty city
 • Virtuální realita
2405
0
0

"Robosokol" chytá a deportuje škodlivé drony

 • Robotizace a AI
1181
0
0

Indiegogo vybízí firmy ke crowdfundingu jejich velkých projektů

 • Smart finance
 • Exponenciální strategie
1766
0
0

GM investuje do disrupce dnešního modelu autuprůmyslu

 • Smarty city
 • Exponenciální strategie
1818
0
0

Signály z mozku ovládají auto

 • Robotizace a AI
 • Smart transportation
1839
0
0

Quirky disruptivně inovuje inovační proces

 • Lidé
 • Exponenciální strategie
1501
0
0

Na Harvardu se rodí nová léčba mozku nejen po otřesech

 • Genetika, Bio a Nanotechnologie
 • Smart health
2042
0
0

Peter Diamandis o tom, co by mělo být moderním donátorstvím

 • Civilizace
958
0
0

Drony mohou zachránit Zemi „bombardováním“ předklíčených semínek

 • Robotizace a AI
1127
0
0

Iris je novým AI pomocníkem výzkumníků

 • Robotizace a AI
 • Smart education
1627
0
0
Zobrazit další články